Головна » Новини » 2016 » Березень » 18 РБДТ
Довгоочікувана двадцять п’ята золота медаль
18.03.2016 | 585 | Вікторія | Автор: Вайда А.Й.
Чемпіонат України з шашок-64 серед юних в шести вікових групах до 10, 16, 23 років (дівчата та юнаки) проведено в місті Косів, Івано-Франківської області 09-16.03.2016 року. Збірну Закарпатської області представляли вихованці шахово-шашкового клубу «Вікторія» Іршавського районного Будинку дитячої творчості.

Шашки в даний період знаходяться на підйомі – і  учасників більшає, і боротьба за призові місця стає напруженішою. Побільшало й областей, які готують претендентів на медалі в різних вікових групах. В жорсткій боротьбі з представниками явних  фаворитів Дніпропетровської, Вінницької, Івано-Франківської областей,  міста Києва кілька медалей все ж виборюють представники інших тренерів, які мають менше можливостей. Але непереборне бажання передати своє вміння юним, навчити гідності й порядності, чесності й справедливості, а також здорові амбіції самих спортсменів роблять чудеса. Все важче даються медалі навіть для визнаних лідерів.

Найбільший інтерес викликав виступ Сільвії Повх (наша колишня вихованка, відома як Сільвія Марковці, - прим. ред.), однієї з кращих спортсменок України, адже виступала вона після довготривалої перерви, викликаною життєвими обставинами. В перших двох програмах Сільвія виборола срібні медалі. Доля першого місця вирішувалась в особистих зустрічах з основною і постійною суперницею Ольгою Губарьовою (Дніпропетровська область), яка знаходиться в чудовій спортивній формі. В блискавичній програмі Сільвія, нарешті, переграла основну конкурентку і виборола таку очікувану золоту медаль. Це вже 25  медаль вищого ѓатунку на чемпіонатах України!

Стабільно  виступила юна Андріанка Бойко. В групі дівчат до 10 років у неї 6 місце в класичній програмі, 7 – в швидких шашках і 4 – в блискавичній грі. Богдан Юрченко в групі юнаків до 10 років найкращі шанси мав у швидкій програмі. Після 5 турів швейцарської системи він впевнено тримав другу сходинку турнірної таблиці, але кращий фініш конкурентів відсунув його на 7 сходинку. А кращий результат він показав в блискавичній програмі. В заключному турі Богдан Юрченко зустрічався з визнаним лідером Сашком Ковалем (Івано-Франківська область). Першу партію Богдан виграв, але матч складається з двох партій. В наступній – програв і втратив шанси виграти матч. В підсумку – четверте місце.

Дуже напружена боротьба проходила в групі юнаків до 16 років, в якій виступав Богдан Роман. Добрий десяток учасників претендували на призові місця, як за амбіціями, так і реально, адже в активі у них дуже високі результат у попередніх чемпіонатах України.  Богдан посів 5 місце в класичній програмі, в швидких шашках він опустився на 10 місце, хоч після п’ятого туру був на другій сходинці турнірної таблиці. На фінішні 4 тури не хватило сил. Відігрався Богдан Роман у блискавичних шашках. Три перемоги в заключних турах вивели його на чисте третє місце. Перша медаль Богдана Романа на чемпіонатах України!