Головна » Новини » 2013 » Лютий » 15 РБДТ
Наші на чемпіонатах України
15.02.2013 | 871 | Вікторія | Автор: Вайда А.Й.
Чемпіонат України з шашок-100 серед вікових груп до 10 років, до 16 років, до 23 років проведено у Херсоні. Закарпатську область на цих змаганнях представляв вихованець шахово-шашкового клубу "Вікторія" районного Будинку дитячої творчості Сергій Скоблей. Підтримку він дістав від районних владних структур. За дуже короткий термін відділ у справах сім’ї, молоді та спорту оформив документи для участі в турнірі. Щира вдячність за підтримку юних спортивних талантів висловлюють учасник змагань Сергій Скоблей та його наставник Анатолій Вайда. В групі хлопчиків до 10 років виступали 27 учасників. Найбільше учасників заявили господарі змагань, Вінницька і Запорізька області. Явним лідером заслужено вважали Михайла Шевченка з Луганська. Він і виборов перші місця у всіх трьох програмах змагань. Першим був проведений турнір з класичних шашок-100. Кожному на гру відводилось по 2 години. В підсумку Сергій посів 15 місце. В швидкій програмі кожному на гру відводилось по 15 хвилин. Саме в цій програмі Сергій показав найкращий результат. Він посів п’яте місце. Цікавою була зустріч Сергія Скоблея в останньому 9 турі з лідером багаторазовим чемпіоном України, призером чемпіонатів Європи і світу Михайлом Шевченком. Кульмінація наступила перед самим завершенням партії. Сергій бачив виграшний хід, але передумав і …… зробив програшний.

Блискавична програма завершувала чемпіонат. Підсумок по місцях такий же, як і в класичній програмі – 15 місце. Але кілька добрих слів Сергій заслужив, адже після 4 турів він був на другому місці, на півкроку відстаючи від лідера. Останні п’ять турів Сергія не впізнати. Які фактори посприяли цьому – загадка – головоломка для тренера.

P.S. Кожний тренер готує учнів на максимальний результат. І це правильно. Але, як-би я чи хтось інший пристрасний не оцінював результат Сергія Скоблея, його п’яте місце – найвище досягнення показане на чемпіонатах України з шашок хлопчиками нашої області.