Головна » Новини » 2012 » Квітень » 4 РБДТ
Тільки в турнірах гартується характер
04.04.2012 | 1037 | Вікторія | Автор: Вайда А.Й.
Через зайнятість навчанням в університеті, а також за відсутності фінансової підтримки одну з кращих спортсменок – шашкісток України у віковій групі до 19 років Сільвію Марковці в останній час на радість постійним конкуренткам не часто видно в протоколах змагань. Минулого року вона не виступила в чемпіонаті України з шашок-64, чемпіонатах Європи і світу з шашок-100 і шашок-64.

Цього року їй пощастило взяти участь в чемпіонаті України з шашок-64 у своїй віковій групі до 19 років, який щойно закінчився в місті Вінниці. Сільвія виступила в усіх трьох програмах змагань. Першою була класична програма, яка тривала 6 днів і проводилась по круговій системі в 9 турів. Таких турнірів не часто можна побачити. Половина учасниць в різний час в різних вікових групах ставали чемпіонками України. Нелегко було всім, адже перше місце лише одне, а реальних претенденток – 5. Кожна із своїм своєрідним почерком гри, який характерний тій чи іншій шашковій школі. Тур за туром минав, а хвилювання тренерів і учасниць лише збільшувалось. На мою приховану радість Сільвія була серед лідерів. Дуже важливою в розподілі місць виявилася партія Сільвії Марковці з представницею Дніпропетровської області, постійною конкуренткою Ольгою Губарьовою, яка находилася в хорошій спортивні формі, адже встигла виграти чемпіонат України з шашок-100. Перемога в зустрічі відкрила Сільвії шлях до першого місця. В останній зустрічі з представницею Харкова Ганною Скрипниченко боротьби не було, обидві не бажали ризикувати. Закономірний результат – нічия. Ганна – третя. А на друге місце вийшла Мирослава Озівська з Запоріжжя. Чемпіонкою України заслужено стала наша Сільвія Марковці. Їй представляти Україну на чемпіонатах Європи і світу. Турнір закінчився, але тренеру Сільвії легше не стало. Труднощі лише починаються, адже на поїздки потрібні серйозні кошти, а їх чомусь, навіть для таких славних спортсменів як Сільвія Марковці, потрібно шукати.

Початок швидкої гри організатори затримали на годину. Під’їхали нові учасники, які бажали взяти участь в чемпіонаті. Швейцарська система в сім турів тримала учасниць в жорстких умовах. Невдачу вже не виправити. Треба віддати належне спортивному характеру нашої чемпіонки. В швидкій програмі Сільвія повторила успіх класичної гри. 24-та золота медаль чемпіонатів України в скарбничку Сільвії Марковці! Радій Закарпаття!

Не просто передати радість Ольги Губарьової, яка виграла чемпіонат з блискавичної гри. Сільвія в даній програмі посіла третє місце. Другою стала Озівська.

P.S. На цьому чемпіонаті, але в групі дівчат до 13 років виступала ще одна представниця шахово – шашкового клубу «Вікторія» Іршавського районного Будинку дитячої творчості Наталія Воробканич. Кращі свої результати вона показала в класичній і блискавичній програмах. Відповідно 13 і 12 місця.