Головна » Новини » 2013 » Березень » 13 РБДТ
За майстерність – медалі!
13.03.2013 | 972 | Вікторія | Автор: Вайда А.Й.
На Іграх школярів України 2012 року представники міста Миколаєва вибороли всі золоті медалі. Цей показник виразно показує на дуже високий рівень розвитку шахів у місті. Шашки в місті не такі популярні. Щоб надати хороший імпульс розвитку шашок у місті проведено чемпіонат України з шашок-64 серед вікових груп до 10, до 16 і до 23 років. Змагання проходили в спеціалізованому шаховому клубі, в якому працюють 15 тренерів. Це вперше в місті корабелів проводиться чемпіонат України з шашок-64. А тому багатьом спортсменам хотілося побувати там.

Першою програмою була класична гра. Кожному учаснику на гру відводилось по 45 хвилин та ще додавались 15 секунд за кожний зроблений хід. Я розповім про боротьбу в двох групах, в яких виступали вихованці шахово-шашкового клубу «Вікторія» Іршавського районного Будинку дитячої творчості. Ольга Павляк виступала в групі дівчат до 16 років. Інтриги додавала участь у цій групі чемпіонки світу Тетяни Зайцевої з Дніпродзержинська. Після додаткового мікроматчу з харків’нкою Анастасією Глушко вона й стала чемпіонкою. Наша Ольга грала досить рівно. З чемпіонкою світу зіграла внічию. На третє місце перед заключним туром претендували четверо учасниць. Свою зустріч Ольга швидко закінчила перемогою. Які довгі хвилини чекання інших результатів суперниць! Судді вивисіли офіційну таблицю. Сумніви закінчилися: наша Ольга Павляк заняла третє місце. Є бронзова медаль!

В швидких шашках, де кожному відводилося по 10 хвилин та ще по 5 секунд за кожний хід, Ольга лідирувала до останнього туру. На фініші у неї і Анжеліки Шелдагаєвої з Херсона однакова кількість очок. Додатковий показник – на користь Анжеліки. В Ольги Павляк – срібна нагорода. В блискавичних шашках Ольга виборола п’яте місце.

В групі хлопчиків до 10 років від нашого клубу виступали два спортсмени: Сергій Скоблей і шестирічний Богданчик Юрченко. Найкращий результат Сергій показав в класичній програмі. В боротьбі з визнаними спортсменами наш юний талант зумів вибороти бронзову медаль. Богданчик найкраще виступив у блискавичній програмі. Він набрав 8 очок із можливих 16 і посів 15 місце.

Ольга Павляк і Сергій Скоблей попали в збірну України і мають право участі в чемпіонатах Європи і світових першостях. Вони, звичайно, будуть готуватися до таких престижних змагань. Але питання фінансування залишається відкритим.